Tai massaaž ajalugu

Ajalugu

Tai massaaž on üks neljast "Tai traditsioonilise meditsiini" koostisosast. Kolm ülejäänut on toitumine, ravimtaimed ja vaimne treening. Esialgu praktiseeriti Tai massaaži Buddha templites ja seda peetakse üheks paljudest teedest liikumisel teadvuse nelja jumaliku seisundi poole. Tai massaaž koosneb joogast, vabastavast hingamisest, meditatsioonist ja massaažist. Hingamistehnika, õõtsuva vajutustehnika ning kindlate vajutuste ja venituste abil vabastatakse blokeerunud energia, lõdvestatakse pingul lihased ja lastakse "hingel rääkida". Tai massaaži päritolu on India, kuna see teooria pärineb jooga filosoofiast. See väidab, et elu energia tuleb meisse hingatavast õhust ja söödud toidust. Et oskusi anti edasi suuliselt, massaaživõtted varieeruvad.

Tai massaaž on rahulik, hingamise rütmis teostatav massaaž, mis parandab lihaste elastsust, liigeste liikuvust ja vabastab vaimsest pingest.   

Põhja-Tai traditsiooniline ravimassaaž töötab aeglase, meditatiivse vajutustehnikaga terviklikult läbi kogu keha. Kehas ja selle välises energiakehas on umbes 72000 punkti ning tai massaažis keskendutakse neist kümnele energeetilisele sen liinile. See on piisav kogu keha energia, lihaste ja siseorganite tasakaalu taastamiseks.

Tehakse palju mitmesuguste jooga-positsioonide laadseid venitusvõtteid, jooga hingamistehnikat ja meditatsiooni. Iga vajutus kestab ühe väljahingamise aja. Massöör kasutab ära ka omaenda keharaskust. Lisaks täiskäe ja sõrmede vajutustele kasutatakse ka jalgu, põlvi ja küünarnukke. Tehakse matil läbi naturaalkiust vaba lõikega spordiriiete.